" /> Шины Continental
0
0
0

Структури протектора

Структури протектора

Швидкі факти: Різні типи протекторів шин

 • Симетричні малюнки протектора шин забезпечують плавну їзду, високу стабільність управління та низький опір накакту.
 • Направлені малюнки протектора шин забезпечують високий захист від аквапланування, чудову керованість на снігу і грязі, та дуже добре утримують дорогу на високих швидкостях.
 • Асиметричні малюнки протектора шин пропонують чудову керованість, високу стійкість в поворотах та хороше зчеплення з поверхнею у вологих умовах.
 • Щоб підтримувати оптимальну безпеку та ефективність, уникайте змішування малюнків протектора шин, де це можливо.

Протектор - це частина шини, яка контактує з поверхнею дороги. А якщо поглянути на різні шини на ринку, ви помітите велику різноманітність у їх малюнках протектора.

Чому вони такі різні? Малюнок протектора - це унікальний дизайн, який покращує транспортний засіб зчеплення та керованість для конкретних умов руху. Як і в детективному романі, ви можете визначити марку покришки за слідами, які вона залишає на дорозі.

 

Кожен протектор шини має чотири складові:

 • Ребра - це піднята ділянка малюнка протектора, що складається з блоків протектора;
 • Канавки - це глибокі канали, які проходять по колу та поперек навколо шини;
 • Протекторні блоки - це підняті гумові сегменти, які контактують з дорожнім покриттям;
 • Ламелі - це невеликі, тонкі прорізи, влиті в блоки протектора.

 

Ребра, канавки, блоки протектора та ламелі, взяті разом, можуть бути розташовані за унікальним малюнком, щоб модулювати ефективність шин у таких критичних зонах, як шум, керованість, зчеплення та знос.

І це, в свою чергу, надає виробникам шин можливість розробляти схеми протектора для задоволення конкретних потреб водіння, таких як гальмування на мокрому покритті, керування по сухій поверхні, стійкість до аквапланирування (гідропланирування) та зчеплення з льодом та снігом.

Скільки існує малюнків протектора шин? Чимало. Але загалом, ми можемо розрізнити три категорії малюнка протектора шин. Який саме малюнок шин має ваш автомобіль?

Симетричний малюнок протектора шин

Найпоширеніший тип малюнка - симетричний; він підходить для легкових шин, але не для високоефективного використання. Шини цієї конструкції мають суцільні ребра або незалежні блоки протектора по всій поверхні протектора, а обидві половини шини мають однаковий малюнок.

Основні особливості :

 • Плавна їзда
 • Висока стабільність управління
 • Низький опір накату

Шини з симетричними візерунками надають власнику автомобіля найбільшу гнучкість при використанні шин, не впливаючи на повсякденні характеристики. Вони також тихі, довговічні та економічні. Однак вони менш пристосовані до мінливих умов на дорозі. Тож, хоча симетричні візерунки забезпечують стійке зчеплення на сухій дорозі, вони не будуть такими ефективними у вологих умовах, як інші шини.

tread_pattern_directional_global

Направлений малюнок протектора шини

Шина із спрямованим малюнком протектора призначена для кочення вперед лише в одному напрямку. Малюнок має бічні канавки, які стикаються посередині протектора шини, нагадуючи форму наконечника стріли. Однак його мета - більш ніж спортивна естетика. V-подібні канавки більш здатні протистояти калюжам та воді на дорозі і на високих швидкостях здатні до більш ефективного витіснення води через малюнок протектора.

Ще однією перевагою спрямованого протектора є додаткове зчеплення, яке забезпечує чудову керованість на снігу або бруді. З цієї причини хороша всесезонна або зимова шина з великою часткою ймовірності, матиме спрямований малюнок протектора. Додаткове зчеплення, також корисне для високопродуктивних шин на високоефективних автомобілях.

Основні властивості :

 • Високий захист від аквапланерінгу
 • Відмінна керованість на снігу та бруді
 • Дуже добре тримає дорогу на високій швидкості

Однак важливо пам’ятати про направлені структури  -  з ними обертання шин стає дещо складнішим. Їх можна переставляти дуже обмежено - наприклад, з передньої частини автомобіля на задню - а в іншому випадку, малюнок буде орієнтований в неправильному напрямку, якщо його встановити на колесо з іншого боку автомобіля. Це зробить переваги протектора шин марними.

Ви можете відстежувати правильну орієнтацію за допомогою стрілочного індикатора, надрукованого на боковій стінці шини. Він рухається в тому ж напрямку, що і малюнок, вказуючи в потрібному напрямку руху.

tread_pattern_assymetric_global

Асиметричний малюнок протектора шин

Шина з асиметричним малюнком має дві окремі конструкції протектора, одну на внутрішній половині та іншу на зовнішній половині шини. Це виглядає незвично, але обидві половинки мають певну мету.

Внутрішня протекторна покришка відповідає за витіснення води та захист від аквапланерінга. Протектор зовнішньої шини має жорсткі блоки протектора для більшої бічної жорсткості, що забезпечує високе зчеплення під час поворотів та руху по сухих поверхнях, а також для кращої тиші у салоні. Ця комбінація функцій малюнку покришки, робить асиметричні шини особливо популярними для використання на надвисокопродуктивних автомобілях.

Основні характеристики :

 • Відмінна керованість
 • Висока стійкість в поворотах
 • Хороше зчеплення у вологих умовах

Однак, як і при спрямованому малюнку шин, потрібно бути обережним при ротації шини. Тут є варіанти вертикального обертання між передніми та тильними сторонами. Індикатори на боковині допоможуть правильно встановити шину.

Не використовуйте одночасно шини з різними малюнками

Купуючи нові шини, уникайте змішування шин різних типів, розмірів або марок на одному транспортному засобі. Для найкращих результатів використовуйте ідентичну марку та модель шин для тих, які ви вже маєте на колесах, щоб зберегти оптимальні експлуатаційні характеристики.

Інша річ, про яку слід пам’ятати при заміні шин - заміна пари шин безпечніша, ніж заміна однієї шини. Найновіші шини повинні встановлюватися на задній вісь, а частково зношені шини - на передню вісь.

Якщо це неможливо, тоді водіям рекомендується забезпечити, щоб запасна шина мала такий самий малюнок протектора шини, як і інша шина на тій самій осі. Використання шин з різними малюнками протекторів, погіршить характеристики управління вашого автомобіля і це може бути навіть небезпечно.

Комментарии